צעדים קטנים בדרך לבריאות גדולה

הטיפים שלכם לחיים בריאים

כולנו רוצים להיות בריאים, להרגיש טוב, להיות מלאי אנרגיה, להיראות טוב. אבל זה לא תמיד כל כך פשוט. אם יש לכם רעיון, נסיון אישי שלכם, עיצה או תובנה – אתם מוזמנים לכתוב לנו כאן, כדי שכולם יוכלו להיעזר במה שעזר לכם

לישון מספיק זה לא פינוק​

כל הזמן מתפרסמים עוד ועוד מחקרים על חשיבות השינה. אבל הרבה אנשים התרגלו לישון פחות מדי, ונדמה להם שזה ממש בסדר. אז זה לא. הנה שעות השינה המומלצות לפי המחקרים האחרונים. תינוקות צריכים כידוע לישון המון. מגיל 10 ועד 17, כדאי שישנו לפחות 8 וחצי עד 9 שעות, ומבוגרים – לפחות 7 שעות בלילה. זה חיוני לגוף, וגם עוזר בשמירה על משקל תקין. ובכלל, תרגישו יותר טוב.

אין כמו אוכל ביתי

הכי בריא להכין את האוכל בבית, ורק לעתים רחוקות לצאת לאכול בחוץ. זה גם יותר זול, וגם – באוכל שאנחנו מכינים, אנחנו יודעים בדיוק מה יש בו. אוכל קנוי, אוכל מוכן (גם כזה שקונים בסופר) – מכיל יותר שומן ונתרן, ומכיל עוד חומרים מזיקים. אפשר להתיידד עם המטבח וללמוד להכין מאכלים פשוטים וטעימים.

אוכלים ביחד סביב השולחן​

כשאוכלים, רצוי לתת תשומת לב לאכילה, ולא לחטוף משהו על הדרך. וזה אומר, לשבת על כיסא, ליד שולחן ולשים לב למה אוכלים, כמה אוכלים. כאשר קמים מהשולחן, סימן שהארוחה הסתיימה, ולא ממשיכים לנשנש שאריות. מהנסיון שלי, כששמים לב לאוכל, מרגישים שובע וסיפוק גדולים יותר.

איך לשתות מספיק מים

אני יודעת שצריך לשתות בין 8-12 כוסות מים ביום, אבל אני די מתקשה לעשות את זה. חברה גילתה לי פטנט קל שהופך את זה להרבה יותר כיף. אני מכינה קנקן עם מים בטעמים שונים. פלחי לימון ונענע, מקל קינמון, חתיכות תפוז ואפרסק, וכו'. אפשר גם להכין תה צמחים קר. זה נפלא בקיץ

התחלתם להתאמן? תהיו עדינים

אחרי שסוף סוף לקחתי את עצמי בידיים והתחלתי להתאמן, הרגשתי כל כך טוב, וכל כך התלהבתי - אז הגזמתי לגמרי בשעות ובעוצמה של האימונים. ואז התחילו כאבים ולא יכולתי לזוז. ואז התחלתי שוב, לאט לאט, כל פעם קצת יותר. מרגיש נפלא!!

לא לבלוע, ללעוס! והרבה

חשוב וטוב ללעוס היטב את האוכל שלנו. גם, המזון כבר מתחיל בעיכול בשלב הזה, וגם - מרגישים יותר שבעים יותר מהר. זה טוב לירידה במשקל, וזה טוב למניעת סוכרת. עד שמתרגלים לאכילה איטית, כדאי ממש לספור את הלעיסות. מומלץ - 20 לעיסות לכל ביס. אחר כך זה כבר בא טבעי. ועוד פטנט מעולה: לקחת ביס, ולהניח את הסכו"ם בצד, עד שהפה ריק מאוכל.

יש לכם רעיון, נסיון אישי שלכם, עיצה או תובנה – אתם מוזמנים לכתוב לנו כאן, כדי שכולם יוכלו להיעזר במה שעזר לכם

מתנה המחברת את המשפחה יחד לשעה של פעילות ערכית, מלמדת, מאתגרת ומהנה בנושא בריאות. (מתאים למשפחות עם ילדים בגילאי כיתות ג'-ו' והנאה מובטחת גם להורים ולאחים הגדולים).